Estetik Cerrahi, Estetik Ameliyatlar, Plastik Cerrahi, Liposakşın, Yağ Aldırma

Soğuk Lazerle Bölgesel İncelme

Yayınlanma Tarihi 4 Mar 2011

Gelişen teknolojinin nimetleri olan lazer cihazları özellikle plastik cerrahide devrim niteliğinde uygulamalarla kendini göstermektedir.Bu tür cihazlara en son örnek ise FDA onayı almış  Soğuk Lazer cihazlarıdır.

Soğuk lazer uygulamaları ağrısız, acısız ve zahmetsiz şekilde zayıflama vaad etmesi açısından ilgi çekicidir.

Bu güne kadar liposuction ya da kavitasyon cihazlarında bölgedeki yağın eriştilmesi parçalanması hedeflenmektedir. Soğuk Lazer  cihazında ise yağ dokusu ileride yaşlılıkta enerji deposu olacağı düşüncesi ile saklanmakta, sadece hücre zarı geçirgenliği arttırılarak sıvı yağın hücre dışına alınarak lenf dolaşımı ile atılması hedeflenmektedir. Yani yuvarlak yapıdaki yağ hücresi tıpkı portakal gibi sıkılarak içi boşalmış görüntüsü elde edilir. Sıvı yağ vücuttan lenf dolaşımı ile atılır , siz de incelir ve sıkılaşırsınız.

Örnek olarak karın bölgesinde 1 milyon yağ hücresi olduğu tahmin edilmektedir.Biz  Plastik cerrahlar liposuction ile bu hücre sayısını 500.000 e indirebiliriz. Ama sonradan diyete devam etmezseniz  o kalan hücreler şişerek yeniden o bölgede kalınlaşma yaratabilir. Yani o bölgede hücre artmaz ama şişer. İşte  soğuk lazerde bu şişen hücrelerin içinin boşaltılması hedeftir.

 

Soğuk lazerle liposuction öncesi uygulama ile ameliyat ağrısında azalma, ödemde gerileme de tespit edilmiştir. Aynı şekilde tüm cerrahi uygulamalarda ağrı azaltma amaçlı da uygulanabilir.

Soğuk lazer gün aşırı 72 saat ara ile toplam 6 seans uygulanır ve 2. Haftalık uygulama sonrası 2 beden incelme vaad eder. 72 saatin mantığı hücre geçirgenliğinin 72 saat devam etmesidir. Yani 72 saat hücreler portakal gibi sıkılır ve içini boşaltır.

 

Aynı zamanda bu cihazın bir çıkış noktası da kan kolesterol seviyesini % 12 azaltmasıdır. Bu sayede sağlıklı yaşama da destek olmaktadır.

Uygulama bölgeleri:

Karın

Bacak

Gıdı

Kollar

Yanaklar

Jinekomasti için memeler (erkek tipi meme büyümesi)

Ayak bilekleri

Hamilelik ve emzirme hali  dışında hemen hemen tüm hasta gruplarında uygulanabilir.

Uygulama sonrası 2. Seanstan itibaren vücutta enerjide artma rahatlık tariflenmektedir.

Vücutta ayak bileği, alt göz kapağı gibi zor alanlarda bile sonuç verebilmesi açısınsan kayda değerbir cihazdır.

Dünyada sadece plastik cerrahların tercih ettiği bir zayıflama metodu olması açısından önemlidir.

468 ad

Yorum Yapın

burun estetii